• Imatrikulácie prvákov

• Tohtoročné imatrikulácie - zaradenie prvákov do radov  našej školy,  sa uskutočnili 22.9.2017 v telocvični  a niesli sa v retro štýle . Akcie sa zúčasnili všetci žiaci a pedagógovia školy. Organizačne ju zabezpečili členovia Žiackej školskej rady, ktorí koordinovali prípravy každý vo svojej triede. Žiaci druhého ročníka zdramatizovali rozprávku o Perníkovej chalúpke.Vyrobili kulisu a spestrili podujatie krátkym divadelným predstavením.

Tretia B nás prekvapila tanečným vystúpením a pomohla štvrtákom s prípravou imatrikulačných stužiek.Štvrtáci spolu so svojimi triednymi učiteľkami vyzdobili telocvičňu, pripravili  scenár, úlohy ,imatrikulačné listiny , zostavili porotu hodnotiacu "výkony"prvákov a  vybrali moderátorov z oboch tried .

Prváci - tí, ostali možno trocha prekvapení.Nič netušiacich ich  na chodbe pred klubovňou po skončení Žiackého odborného seminára čakali  maturanti v retro oblečení na čele s dobovým pionierom nesúcim vlajku Sovietskeho zvazu a "označili" si ich. Následne ich previedli ulicami Skalice do telocvične,kde ich privítali ostatní  a moderátori Jessica a Patrik. Začali sa úlohy typu: "Predveď ako sa vieš tešiť z pomaranča..."a mnohé ďalšie.

Po úspešnom absolvovaní všetkých úloh, prečítaní imatrikulačného sľubu-ktorý spečatili otlačkom prsta, boli prváci slávnostne pasovaní do radov našej školy pani riaditeľkou Mgr.Ľudmilou Bábikovou. Na pamiatku z tohto dňa im boli pripnuté imatrikulačné štužky s malým uchom - keďže sú naše "ušká", odovzdané  imatrikulačné listiny potvrdzujúce ich zaradenie do "cechu zdravoťákov "a ako malé bolestné dostali ešte cukrík a striekačku.

Prínosom tohtoročných retro- imatrikulácií  bol nevypovedaný odkaz - nebrať sa až tak vážne a vedieť sa zasmiať aj na vlastný účet. Dôkazom čoho  boli učiteľky, pani riaditeľka so sekretárkou v retro oblečení, prváci s nohami od červenj repy a mnohé ďalšie detaily , ktoré v tento deň vyčarili neformálnu,priateľskú atmosféru a úsmevy na mnohých tvárach.

Mgr.Jana Jacečková

koordinátor ŽŠR.